Služby

Které vám můžeme nabídnout

Firma Alu -casting s.r.o. je kvalitní, flexibilní a cenově dostupný dodavatel odlitků z hliníkových slitin, vzorové kusy vyrábíme již do 6 týdnů od objednávky, zajišťujeme výrobu jak velkých sérií, tak i malých sérií a to vše v nejkratším možném termínu v dokonalé kvalitě.

Konstrukční kancelář

Firma Alu-casting s.r.o. disponuje vlastní konstrukční kanceláří. Zde pracujeme s moderními 3D programy, které nám umožňují jednoduše přetvářet Vaše i naše myšlenky do skutečné podoby. Výstupem jsou data, která následně můžeme použít pro vytvoření modelu na 3D tiskárně, vytvoření zdrojového kódu pro obrábění formy, nebo také vyhotovení výkresové dokumentace.

Díky zkušenostem našich konstruktérů jsme schopni obratem zpracovávat data v jakékoliv podobě a tím vytvářet podklady pro výrobu forem, či přípravků, potřebných při výrobě hliníkového odlitku. Soběstačnost konstruktérské činnosti vytváří ideální podmínky pro rychlý průběh celého procesu.

Alu-casting s.r.o. si je vědoma času, který je potřeba vynaložit při modelování konstrukčních prvků. Právě proto nabízíme nadstandardní službu - samostatný vývoj konstrukčních dílů, dle zadání a požadavků poptávajícího zákazníka. Po seznámení se situací, parametry, konceptem převezmeme iniciativu a obratem vytvoříme ideální finální odlitek. Touto službou šetříme drahocenný čas zákazníka, který může pracovat na jiném úkolu. Díky tomu zvyšujme efektivitu a hospodárnost celého procesu od přijetí poptávky, až po odeslání hotových kusů zákazníkovi.

Poptat službu

Kokilové lití hliníkových slitin

Stěžejní službou, kterou firma poskytuje je gravitační lití hliníkových slitin do kovových forem ( kokil ). Výsledkem tohoto procesu je surový odlitek. Váha odlitku může být 0,1 kg, ale i 10 kg.

Pracujeme s klasickými hliníkovými slitinami, tedy : EN AC-44100 (DIN 230), EN AC-47000 (DIN 231), EN AC-43000 (DIN 239). Podle požadavku zákazníka jsme schopni zajistit i jiné slitiny.

Poptat službu

Apretace odlitků

Jelikož surový odlitek disponuje nálitky a vtoky je takový kus téměř nepoužitelný, proto firma Alu – casting s.r.o. nabízí následnou apretaci odlitků. Mezi tyto operace patří jednoduchý proces, kdy dojde k odříznutí nálitků a vtoků, následuje zabroušení těchto řezů a případně začistíme dělící roviny odlitku.

Poptat službu

Opracování a povrchové úpravy

Dle požadavků zákazníka zajišťujeme následné opracování odlitků na obráběcích centrech. Výstupem je hotový odlitek připravený na montáž.

V případě požadavku na povrchovou úpravu nabízíme svým zákazníkům práškové lakování.

( Opracování a povrchové úpravy provádíme prozatím v kooperaci. V nejbližší době ale budeme vlastnit své obráběcí stroje, tudíž poté bude tato operace v naší režii. )

Poptat službu
Poptávkový formulář
Kontakt
Alu-casting s.r.o.
Železná 318
IČ: 06264808
473 01 Nový Bor
DIČ: CZ06264808
Česká republika
Tomáš Pňaček Jednatel